Vestuvinė fotografija

Kaip pasirinkti vestuvių fotografą?

 

 

Kai kurioms poroms uždavinys surasti tinkamą vestuvių fotografą gali tapti tikru iššūkiu. Iš tikrųjų, šis uždavinys palengvėja, jeigu pora nusprendžia, ko nori iš fotografo ir vykdo kryptingas paieškas. Norime Jums pateikti daug vertingų patarimų, padėsiančių surasti gerą vestuvių fotografą.

Visų pirma, išsiaiškinkite, koks fotografavimo stilius Jums priimtinesnis. Pagalvokite, kokia fotografija Jums patinka – neformali, žurnalistinė, meninė, o gal klasikinė? Egzistuoja nemažai vestuvinių akimirkų įamžinimo būdų, tačiau nuspręsti, kas aktualu Jums, reikia iš anksto.

Antra, apskaičiuokite, kiek laiko norėsite fotografuotis: ar pageidaujate tik vestuvinės fotosesijos, ar norite fotografuotis visą vestuvių dieną. Taip pat numatykite, kokį biudžetą galite skirti fotografo paslaugoms. Tik prisiminkite, kad ne visada brangiausiai kainuojantys Fotografai yra geriausi.

Trečia, prisiminkite, kad reikia skirti pakankamai laiko fotografo paieškoms. Ne paslaptis, kad užsisakyti rožių žiedlapių ir įsigyti kitų dekoracijų yra žymiai paprasčiau nei surasti tinkamą vestuvių fotografą. Todėl jeigu norite išvengti streso, išsirinkite gerą vestuvių fotografą prieš pusę metų ar metus iki vestuvių dienos. Idealu, jeigu jaunieji pradeda vykdyti fotografo paieškas tik pradėję planuoti vestuves.

Ketvirta, jeigu radote Jums patinkantį fotografą, neskubėkite su juo sudaryti vestuvių fotografavimo sutarties – pasidomėkite jo patirtimi. Susitikite su juo ir išsiaiškinkite, kiek jis fotografavo vestuvių. Įsitikinkite, kad fotografas  nėra naujokas, kuris fotografavo vestuves vos kelis kartus. Aišku, reikia atsargiai rinktis ir tuos fotografus, kurie fotografuoja kelis dešimtmečius, nes jų fotografavimas dažnai yra šabloniškas. Rinkitės tokį fotografą, kuris turi sukaupęs pakankamai fotografavimo patirties ir domisi šiuolaikine vestuvine fotografija, taip pat nevengia inovatyvių, šiuolaikiškų sprendimų. Be to, susitikę su fotografu, pagalvokite, ar Jūs šalia jo jaučiatės gerai, ar jis yra malonus, kadangi fotografo būdas daro didelę įtaką jaunavedžių savijautai ir nuotaikai.

Penkta, pasidomėkite ir tuo, kokią fotografavimo įrangą naudoja Jūsų pasirinktas fotografas. Įsitikinkite, kad fotografas nenaudoja mėgėjiško fotoaparato ir objektyvų. Be to, reikia pasidomėti, ar fotografas  naudojasi vienu fotoaparatu, ar turi jų keletą. Technikos gedimai yra pakankamai dažna vestuvių problema, todėl geriau rinktis tokį fotografą, kuris turi atsarginį fotoaparatą.

Šešta, galite išbandyti pasirinkto fotografo sugebėjimus paprašę jo atlikti mokamą arba nemokamą priešvestuvinę fotosesiją. Tokiu atveju labiau susipažinsite su fotografu, pasisemsite daugiau fotografavimosi įgūdžių, suprasite, kokių klaidų nedaryti vestuvių dieną. Po šios fotosesijos galėsite nuspręsti, ar Jums tinka toks fotografavimo stilius, ar tinkama nuotraukų kokybė ir pan. Jeigu rezultatas Jūsų nenudžiugins, dar turėsite laiko pasirinkti kitą fotografą.

Septinta, pasidomėkite, kokias nuotraukas ir paslaugas Jums suteiks fotografas : kiek valandų truks fotosesija, ar nuotraukas gausite kompaktinėje plokštelėje ar spausdintas, ar reikės apmokėti fotografo transporto išlaidas, kada bus atiduotos nuotraukos ir pan.

Aštunta, susiradę patinkantį fotografą ir nusprendę, kad jis atitinka Jūsų poreikius, sudarykite su juo vestuvių fotografavimo sutartį – tokiu būdu būsite apsaugoti nuo nenumatytų aplinkybių.

 

Vestuvių Fotografas

Julius Trepkevičius

Tel. 860138140

www.fotogidas.lt