Renginių vedėjas

Vilos “Pas Šeštoką” specializacija yra vestuvių švenčių rengimas ir organizavimas, tad šis patariamasis straipsnis labiau skirtas planuojantiems būtent šią šventę, nors ši informacija aktuali bet kokiai kitai šventei.

Vestuvės – tai viena svarbiausių gyvenimo švenčių, kuri pradedama planuoti labai iš anksto, jai skrupulingai ruošiamasi – apgalvojamos net mažiausios smulkmenos, ši šventė idealizuojama, o kad šventė pavyktų reikia įdėti išties daug darbo ir pastangų. Geriausiam rezultatui pasiekti reikalinga grupė skirtingų specialybių žmonių, kurie turi daug dirbti, kad šventė taptų tobula… Vienas svarbių ir reikalingų žmonių vestuvėse yra renginio vedėjas.

Koks turi būti renginio vedejas ir kokiomis savybėmis pasižymėti – jūs jau puikiai žinote jei ieškote tokio žmogaus savo šventei ir tikrai tai ne pirmas straipsnis kurį skaitote… aš nutariau pasidalinti savo asmenine patirtimi, nes su labai daug renginių vedėjų dirbau organizuodama vestuves mūsų viloje, taigi mano pastebėjimai yra daugiau iš praktinės pusės.

Renginių vedėjų yra išties daug ir labai įvairių. Yra daug savybių, kuriomis turi pasižymėti tikrai geras ir profesionalus renginio vedėjas, aš jų neminėsiu, nes kiekvienas tai yra įvardijęs savo pristatyme, aš išskirsiu keletą, mano požiūriu labai svarbių : tai charizmatiškumas, kūrybiškumas, geranoriškumas, sugebėjimas sudominti ir valdyti publiką, vedėjas turi atitikti renginio tematiką…

Kokį renginių vedėją rinktis šventei vyksiančiai viloje “Pas Šeštoką”?

Kalbant apie šventes “Pas Šeštoką” tai daugumoje apie 60 (+-) žmonių grupės, dažniausia šventė yra vestuvės, kurioje dalyvauja labai skirtingo amžiaus ir pomėgių žmonės… ir šventė turi būti smagi visiems. Visada rekomenduočiau rinktis renginių vedėją turintį solidžią patirtį ir teigiamas rekomendacijas iš patikimų šaltinių. Būtinai prieš užsakydami pabendraukite, numatykite preliminarų scenarijų, išklausykite idėjas ir pasiūlymus, aptarkite konkrečią kainą  ir jei viskas tinka būtinai pasirašykite sutartį. Rašytinė sutartis bet kokiame susitarime yra būtina, kur būtų numatyti visi pagrindiniai momentai.

Užsakant renginio vedėją jis turi būti informuojamas kokioje vietoje jam reikės dirbti. Jei ta vieta jam nauja – pageidautina, kad atvyktų apžiūrėti iš anksto, kad namų darbus paruoštų tinkamai – parinktų patį geriausią planą ir scenarijų pagal esamą vietą ir sąlygas. Geras renginių vedėjas turi ne viena scenarijų, beje, nuolat kupinas vis naujų idėjų, tad pagal esamus svečius, jų poreikius, šventės tematiką parinks patį geriausią renginio vedimo planą. Sudarant planą reikia atkreipti dėmesį, kad šventei nuomojama vila su didele teritorija ir kelių erdvių pokylių sale, kur yra daug galimybių, erdvės yra skirtingos paskirties. Tinkamai įvertinti ir išnaudoti patalpų įrengimą ir išdėstymą, aplink esančia teritoriją, netgi oro sąlygas(tam visada reikalingas planas B), kad maksimaliai išnaudoti visus esančius privalumus.

Geras renginių vedėjas:

  • visada atvyks anksčiau nei svečiai, kad galėtų įsikurti, suderinti savo darbus su DJ ar muzikine grupe bei šventės vietos darbuotojais, kad viskas būtų vietoje ir vyktų laiku.
  • bus mandagus, save ir kitus gerbiantis asmuo. Suvoks, kad visi šventę ruošiantys asmenys yra svarbūs ir geriausias rezultatas pasiekiamas tik dirbant išvien kaip komandai.
  • pasirūpins, kad anksčiau atvykę svečiai būtų maloniai sutikti ir jaustųsi jaukiai nuo pat atvykimo į sodybą momento. Juk būtent šventės pradžioje yra labai reikalingas žmogus, kuris padėtų susidraugauti nepažįstamiems žmonėms, juos užimtų ir pagyvintų nuotaiką – netgi su svečiais sugalvotų šaunų planą kaip nustebinti ir sutikti atvykstančius jaunuosius…
  • turi būti pasiruošęs bet kokiems netikėtumams ir akimirksniu rasti sprendimą kaip situaciją suvaldyti pačiu palankiausiu būdu. Netgi netikėtai iškilusi rimta problema gali būti būtent renginio vedėjo pagalba tinkamai išspręsta – geras renginio vedėjas turi gebėti “užglaistyti” bet kokią nesmagią situaciją. Jei elgiasi priešingai – tai tik parodo jo neprofesionalumą ir problema gali atrodyti dar didesnė. Būtent renginio vedėjas yra tas žmogus, kuris renginyje gali padaryti “iš musės dramblį” ….arba atvirkščiai 🙂
  • renginio vedimas nėra vien darbas, kai reikia „atidirbti“ valandas. Tai turi būti pomėgis – geras renginio vedėjas tiesiog myli savo veiklą. Tada ir publika myli jį 🙂 ir su entuziazmu aktyviai dalyvauja programoje ir šventės atmosfera būna nuostabi, daug teigiamų emocijų ir linksmybių.
  • gero renginio vedėjo žmonės niekada nepamirš ir ilgai minės geru žodžiu ir dėkos už nuostabią šventę ir nuotaiką…

Profesionalus renginio vedėjas savęs nesusireikšmina ir negalvoja, kad yra pats svarbiausias vestuvių dalyvis – nes jis žino, kad svarbiausi yra Jaunieji ir jų svečiai. Ir dirba ne taip kaip jam pačiam asmeniškai geriau, lengviau ir patogiau, bet atiduoda visas jėgas savo darbui – šventei kur jam yra patikėtas labai svarbus vaidmuo – ir sukuria tokią atmosferą, kurios šventės dalyviai niekada nepamirš gerąją prasme…

Rengiant šventę viloje “Pas Šeštoką” – šventė būna dviejų dienų. Nereiketų nuvertinti antrosios dienos – ji gali būti išties labai smagi ir įdomi –juk antra diena poilsio, laisva programa – o sodyboje tiek galima prigalvoti įdomios veiklos. Ko vertas vien rytinis žadinimas, siekiant sukviesti svečius prie stalo – tai galima padaryti labai žaismingai 🙂 Sodybos teritorijoje yra daug ivairių pramogų ir galimybių… o įtraukti visus į aktyvią veiklą, vadovauti gausybei įvairių galimų žaidimų – geriausiai sugebės renginių vedėjas, kuris jau yra tapęs toje šventėje visų svečių draugu :

Viloje „Pas Šeštoką“ per 13 metų dirbo labai daug įvairių renginių vedėjų, DJ, muzikantų ir muzikinių grupių. Net ne po vieną ar du kartus. Norėčiau paminėti keletą puikiai užsirekomendavusių grupių ir renginių vedėjų:)

 

Darius Čepulis  https://www.facebook.com/darius.cepulis

DJ Edvard Raguckij  https://www.facebook.com/edvard.raguckij

Profesionalus renginių vedėjas ir organizatorius Linas Lapėnas

Mantautas Sakalauskas „ŠOUMENAI“  https://www.facebook.com/mantautas.sakalauskas

Remigijus Žiogas „TRYS KARALIAI“ https://www.facebook.com/remigijus.ziogas

Evaldas Venskutonis https://www.facebook.com/vedejasevaldas/

Andrius Sabaliauskas https://www.facebook.com/andrius.sabaliauskas.5

Muzikos grupė „DVYNIAI“

„NUOTAIKOS KALVIAI“ – šou grupė

Nuostabi renginių vedėja EDITA

Renginių vedėjas Haroldas Urbonavičius

Renginių vedėjas Gintas Vaičikauskas