Vestuvinė fotografija

Kaip pasirinkti vestuvių fotografą?

 

"Fotogidas" Julius Trepkevičius vestuvių fotografas

„Fotogidas“ Julius Trepkevičius vestuvių fotografas

Kai kurioms poroms uždavinys surasti tinkamą vestuvių fotografą gali tapti tikru iššūkiu. Iš tikrųjų, šis uždavinys palengvėja, jeigu pora nusprendžia, ko nori iš fotografo ir vykdo kryptingas paieškas. Norime Jums pateikti daug vertingų patarimų, padėsiančių surasti gerą vestuvių fotografą.

Visų pirma, išsiaiškinkite, koks fotografavimo stilius Jums priimtinesnis. Pagalvokite, kokia fotografija Jums patinka – neformali, žurnalistinė, meninė, o gal klasikinė? Egzistuoja nemažai vestuvinių akimirkų įamžinimo būdų, tačiau nuspręsti, kas aktualu Jums, reikia iš anksto.

Antra, apskaičiuokite, kiek laiko norėsite fotografuotis: ar pageidaujate tik vestuvinės fotosesijos, ar norite fotografuotis visą vestuvių dieną. Taip pat numatykite, kokį biudžetą galite skirti fotografo paslaugoms. Tik prisiminkite, kad ne visada brangiausiai kainuojantys Fotografai yra geriausi.

Trečia, prisiminkite, kad reikia skirti pakankamai laiko fotografo paieškoms. Ne paslaptis, kad užsisakyti rožių žiedlapių ir įsigyti kitų dekoracijų yra žymiai paprasčiau nei surasti tinkamą vestuvių fotografą. Todėl jeigu norite išvengti streso, išsirinkite gerą vestuvių fotografą prieš pusę metų ar metus iki vestuvių dienos. Idealu, jeigu jaunieji pradeda vykdyti fotografo paieškas tik pradėję planuoti vestuves.

Ketvirta, jeigu radote Jums patinkantį fotografą, neskubėkite su juo sudaryti vestuvių fotografavimo sutarties – pasidomėkite jo patirtimi. Susitikite su juo ir išsiaiškinkite, kiek jis fotografavo vestuvių. Įsitikinkite, kad fotografas  nėra naujokas, kuris fotografavo vestuves vos kelis kartus. Aišku, reikia atsargiai rinktis ir tuos fotografus, kurie fotografuoja kelis dešimtmečius, nes jų fotografavimas dažnai yra šabloniškas. Rinkitės tokį fotografą, kuris turi sukaupęs pakankamai fotografavimo patirties ir domisi šiuolaikine vestuvine fotografija, taip pat nevengia inovatyvių, šiuolaikiškų sprendimų. Be to, susitikę su fotografu, pagalvokite, ar Jūs šalia jo jaučiatės gerai, ar jis yra malonus, kadangi fotografo būdas daro didelę įtaką jaunavedžių savijautai ir nuotaikai.

Penkta, pasidomėkite ir tuo, kokią fotografavimo įrangą naudoja Jūsų pasirinktas fotografas. Įsitikinkite, kad fotografas nenaudoja mėgėjiško fotoaparato ir objektyvų. Be to, reikia pasidomėti, ar fotografas  naudojasi vienu fotoaparatu, ar turi jų keletą. Technikos gedimai yra pakankamai dažna vestuvių problema, todėl geriau rinktis tokį fotografą, kuris turi atsarginį fotoaparatą.

Šešta, galite išbandyti pasirinkto fotografo sugebėjimus paprašę jo atlikti mokamą arba nemokamą priešvestuvinę fotosesiją. Tokiu atveju labiau susipažinsite su fotografu, pasisemsite daugiau fotografavimosi įgūdžių, suprasite, kokių klaidų nedaryti vestuvių dieną. Po šios fotosesijos galėsite nuspręsti, ar Jums tinka toks fotografavimo stilius, ar tinkama nuotraukų kokybė ir pan. Jeigu rezultatas Jūsų nenudžiugins, dar turėsite laiko pasirinkti kitą fotografą.

Septinta, pasidomėkite, kokias nuotraukas ir paslaugas Jums suteiks fotografas : kiek valandų truks fotosesija, ar nuotraukas gausite kompaktinėje plokštelėje ar spausdintas, ar reikės apmokėti fotografo transporto išlaidas, kada bus atiduotos nuotraukos ir pan.

Aštunta, susiradę patinkantį fotografą ir nusprendę, kad jis atitinka Jūsų poreikius, sudarykite su juo vestuvių fotografavimo sutartį – tokiu būdu būsite apsaugoti nuo nenumatytų aplinkybių.

Kaip pasiruošti vestuvinei fotosesijai?

Vestuvinės nuotraukos privalo pavykti – šis reikalavimas keliamas ne tik vestuvių fotografui, jaunavedžiai to reikalauja ir iš savęs. Gero rezultato pagrindu visada yra kruopštus pasiruošimas, todėl su 11 metų vestuvių fotografavimo patirtį turinčiu „Fotogidas“ fotografu Juliumi Trepkevičiumi aptarsime, kaip reikėtų pasiruošti fotosesijai.

Vestuvių fotografo pasirinkimas

Vienas iš svarbiausių žingsnių – susirasti vestuvių fotografą. „Kartais tai padaryti nėra taip lengva, kaip iš pirmojo žvilgsnio gali pasirodyti,“ – pasakoja J. Trepkevičius. Daugelis fotografų užsakomi iš anksto, be to, visada reikia skirti laiko jau atliktų darbų peržiūroms, nuotraukų stiliui.

Vestuvių fotosesijos planavimas

Su pasirinktu fotografu kuriamas visas fotosesijos planas: pasirenkamos vietos, aptariama bendra idėja, parenkami tinkami rekvizitai. Geri vestuvių fotografai visada patars, kokią vietą geriau pasirinkti ir kiek laiko skirti fotografavimui. J. Trepkevičius pasakoja, kad pasitaiko porų besižavinčių improvizacija, tačiau nuo to stengiasi atkalbėti – juolab, kad net ir detaliai suplanuotose fotosesijos improvizavimo išvengti nepavyksta.

Svarbu linksmai nusiteikti

Vestuvių fotosesija dažnai atrodo varginančia veikla, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Tai linksmas žaidimas, nesuvaidintos emocijos ir meilė, tvyranti ore. „Didelė klaida mokytis pozuoti prieš veidrodį, repetuoti pozas ir dirbtinę šypseną. Geriau tą laiką skirkite sau, o per fotosesiją būkite pailsėję ir puikiai nusiteikę, fotografo objektyvas suras gražiausias Jūsų puses,“ – pasakoja Julius ir priduria, kad vestuvės reikalauja daug planavimo, daug pasiruošimo, o iš tikrųjų prabėga greitai, tad reikia mėgautis kiekviena akimirka.

Ką verta žinoti apie vestuvinę fotosesiją?

Ši fotosesija susiformavo kaip tam tikras vestuvių paprotys, būtinas šventės elementas. Griežtų ribų vestuvinei fotosesijai nėra, todėl kiekviena pora renkasi sau artimą idėją ir jos išpildymą nuotraukose. Šventės dieną visi jaunavedžiai atrodo puikiai, jų veidai spindi džiaugsmu, o tai yra svarbiausia. Žinoma, į keletą aspektų „Fotogidas“ pataria atkreipti truputėlį daugiau dėmesio:

 • Iš anksto aptarkite būtinų nuotraukų sąrašą ir aiškiai nusakykite fotografui, ko iš jo tikitės fotosesijos metu;
 • Makiažui nesirinkite šviesą atspindinčių priemonių, nes jos gali iškraipyti atspalvius;
 • Ilgi atstumai ir aukštakulniai – užtikrintas nuovargis, todėl planuojant maršrutą nepersistenkite, jei reikia, pasirūpinkite patogia avalyne persiauti (o nuotaka su sportbačiais nuotraukoje taip pat turi tiek žaismingo žavesio!);
 • Jei nemėgstate ar nemokate pozuoti – nepozuokite, o atlikite tam tikrus veiksmus, pavyzdžiui, rinkite ir uostykite lauko gėles, pūskite muilo burbulus, valgykite ledus ar glostykite žirgą – fotografas pats suras gražiausias pozas;
 • Fotosesijai reikalingus rekvizitus (balionus, skrybėles ir kt.) patikėkite pagalbininkams, dėl to, kas padės, sutarkite iš anksto;
 • Karštą dieną prieš fotosesiją nuotaka turėtų atnaujinti makiažą – veidas gali pradėti blizgėti;
 • Jei pasirinktą dieną yra lietaus ar sniego tikimybė, su savo fotografu aptarkite planą „B“ ir būkite pasiruošę;
 • Venkite jaudulio ir streso – tai Jūsų šventė ir ji vyksta dabar, todėl per fotosesiją tiesiog atsipalaiduokite ir mėgaukitės.

Kada bus vestuvinės nuotraukos?

Vestuvės – ypatinga šventė, todėl ir nuotraukos turi būti nuostabios. Vietos klaidoms čia nėra, todėl natūralu, kad fotografas su jomis turi padirbėti, o tai kaip ir kiekvienas darbas užtrunka. Šiltuoju sezonu, kai vestuvės vyksta dažnai, savųjų nuotraukų dažniausiai teks palaukti apie porą mėnesių. Šis laikotarpis visiškai normalus, nes geri vestuvių fotografai vestuvių sezonu būna labai užimti. Antra vertus, savo šventei pasirinkdami šaltąjį sezoną, rezultatus pamatyti gali ir greičiau.

Priešvestuvinės fotosesijos nuotraukų panaudojimo idėjos

Būsimų jaunavedžių fotosesija prieš vestuves, vadinamoji love story, į Lietuvą atkeliavo iš užsienio, kur yra labai populiari. Tai ne tik repeticija su vestuvių fotografu, psichologinis pasiruošimas ir gražios poros nuotraukos. Kartu su „Fotogidas“ fotografu Juliumi Trepkevičiumi šį kartą kviečiame į priešvestuvinę fotosesiją pažvelgti kitu kampu.

Žinoma, jei norite priešvestuvinės fotosesijos nuotraukas pasilikti tik sau – tai puikus pasirinkimas. Tačiau jei norėtumėte jose įamžintu džiaugsmu pasidalinti, būtinai išmėginkite vieną ar keletą jų pritaikymo idėjų.

Priešvestuvinės fotosesijos nuotraukos – kvietimai

Kvietimai į vestuves verti netgi atskiro straipsnio: tai sena ir be galo graži tradicija, turinti daugybę šiltų, šeimyninio bendravimo atspalvių. Kiekviena pora savo kvietimus renkasi individualiai, kartu derina jų dizainą, tekstą, dekorą. Fotografijos, darytos priešvestuvinės fotosesijos metu gali virsti unikaliais ir itin asmeniškais kvietimais. Štai kelios idėjos įgyvendinimo variacijos:

 • Nuotraukas atspausdinkite kaip atvirukus ir juose įrašykite kvietimo tekstą;
 • Fotosesijoje naudokite lentelę ant kurios kreida užrašykite vis kitų svečių vardus, pritaikykite pagal juos pozas bei aplinką – taip pati nuotrauka taps kvietimu;
 • Paprašykite fotografo apdoroti pasirinktą kadrą: naudojant įvairius filtrus ir grafines programas iš nuotraukos galima padaryti skaitmeninį piešinį, palikti tik reljefą ir pan., o jį uždėjus ant prabangaus popieriaus ir perrišus kaspinu turėsite originalų ir prabangiai atrodantį asmeninį kvietimą.

Vestuvių programos iliustravimas

Vis dažniau svečiams pateikiama iš anksto paruošta vestuvių šventės programa. Tai labai patogu, nes joje telpa visų vietų adresai, nurodomos pramogos, laiko ribos ir kita svarbi informaciją. Priešvestuvinės fotosesijos akimirkos puikiai tiks iliustruoti programai, o jei dar ir pašmaikštausite pozose atkartodami tikrosios šventės elementus – vos pravertus kvietimą kiekvieno veidą nušvies šypsena.

Nuotraukos vestuvėse

Priešvestuvinės fotosesijos nuotraukas galite iškabinti pačių vestuvių šventės vietoje – taip, kol Jūs dalyvausite tikrojoje fotosesijoje, svečiai turės užsiėmimą. Taip pat galima surengti ir nuotraukų peržiūrą per vestuves, tam prireiks trupučio pasiruošimo ir projektoriaus.

Kai kurios poros tarsi juokais pokštaudamos savo nuotraukomis padabina vestuvinio šampano ar vyno butelius, nuotrauką taip pat galima perkelti ir ant vestuvinio torto, dekoruoti savo besišypsančiais veidais stalo korteles ir kt.

Nuotraukos-suvenyrai

Aukšti vestuvių fotografijai keliami reikalavimai lemia tai, kad didžiosios šventės nuotraukų visada tenka ilgokai palaukti, o per tą laiką po truputį blėsta ir įspūdžiai. Norėdami ilgiau juos išlaikyti, svečiams paruoškite malonių suvenyrų: tai gali būti atviruku virtęs priešvestuvinės fotosesijos kadras su padėka už dalyvavimą, maža nuotrauka-lipduku papuošta saldumynų pakuotė ar dailus stiklainėlis saldaus medaus.

Svečių knyga

Gražūs žodžiai, palinkėjimai, o galbūt net ir gyvenimiški patarimai – visa tai sugula į svečių knygą, kurioje per vestuves brūkštelėti šį tą nuo savęs privalo visi. Šią knygą malonu atsiversti po metų ar po dešimties, prisiminti, palyginti ar linkėjimai išsipildė. Knygos kontekstą dailiai papildys nuotraukos iš priešvestuvinės fotosesijos, be to, ir svečiams bus smagiau tokią knygą pildyti.

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai – linksma nuotaikinga pramoga, kur viskas sukasi aplink jaunavedžius ir būsimo jų šeimyninio gyvenimo spėjimą. Jei tradiciniai žaidimai su lėkštučių daužymu ir vinies kalimu jau pabodo, išmėginkite modernius variantus, kuriems pasiruošti priešvestuvinės fotosesijos metu padės vestuvių fotografas . Tai gali būti nuotrauka dėlionė, kortelės su įvairiomis mimikomis ir rekvizitais, kurias rodydami atsakinėsite į klausimus ir pan. Be to, žaidimuose dažnai svečiams dalijami ir prizai: pusryčiai pas jaunavedžius, kvietimas paragauti jų kepto torto, vakarienė ir pan. – visa tai labai gražiai apipavidalintų kvietimas su Jūsų nuotrauka.

„Fotogidas“ pataria būti išradingais ir nebijoti eksperimentuoti, o geriausios idėjos gimsta tuomet, kai savo šventę planuojame linksmai ir su nuoširdžiu užsidegimu.

 

Vestuvių Fotografas

Julius Trepkevičius

Tel. 860138140

www.fotogidas.lt